DRZWI DWUSKRZYDŁOWE

FUNKCJONALNE | EFEKTOWNE | SOLIDNE

DRZWI DWUSKRZYDŁOWE

Dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne

 

Większość mieszkań posiada pomieszczenia zamykane drzwiami wewnętrznymi, mającymi na celu odgrodzenie tej części mieszkania i zapewnienia prywatności przebywającym tam osobom. Najczęściej są to pojedyncze skrzydła drzwiowe, zamykane na klamkę lub gałkę i działające na zawiasach.

 

Drzwi podwójne

 

Jednak w wielu przypadkach, drzwi wewnętrzne można zamontować jako system podwójnych skrzydeł drzwiowych, z których jedna część blokowana jest do ościeżnicy ryglami górnym i dolnym, natomiast druga zaopatrzona jest w zamek z klamką. Dodatkowym elementem jest listwa przymykowa, umieszczona wzdłuż jednej z części systemu, uniemożliwiająca samoczynne otwieranie się drzwi.

 

Drzwi dwuskrzydłowe

 

wewnętrzne mogą mieć dowolną szerokość i są montowane z dwóch oferowanych przez naszą firmę skrzydeł drzwiowych. W ofercie dostępne są różne rozmiary drzwi, dopasowane do wymiarów ościeżnic, a dzięki różnorodności rozmiarów, drzwi dwuskrzydłowe nie muszą być takiej samej szerokości – na życzenie klienta dostosowujemy wielkość skrzydeł do wymiarów ościeżnicy.

System podwójnych drzwi sprawdza się w dużym pomieszczeniu, które po ich otwarciu może stać się przedłużeniem powierzchni sąsiadującego z nim pokoju, jak również zdają egzamin w momencie wnoszenia do pokoju mebli o nietypowo dużych rozmiarach.