OŚCIEŻNICE DRZWIOWE

OŚCIEŻNICE STAŁE I REGULOWANE

Ościeżnice drzwiowe

Klienci często skupiają się na wyborze dopasowanego skrzydła drzwiowego, ale zapominają o ościeżnicy. Bez wątpienia – skrzydło drzwiowe to najbardziej widoczny i największy element drzwi. Jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że to niezwykle istotny element drzwi wewnętrznych.

Wyróżnić można dwa typy ościeżnic: regulowane i stałe.

Ościeżnice stałe występują w dwóch wymiarach – 60 i 100 mm. Ościeżnice regulowane są bardziej uniwersalne i możne je dostosować do każdego pomieszczenia i każdego muru. Zakres regulacji to 20 mm. Dzięki regulowanym listwom obejmującym można je zastosować na murze o grubości 75 mm. Znacznie większą popularnością cieszą się obecnie ościeżnice regulowane. W przypadku nietypowo grubego muru można w widoczny sposób połączyć dwa elementy.

Ościeżnica

Ościeżnice wykonane są z różnych materiałów, które różnią się trwałością i komponują się z różnymi typami skrzydeł. Wielokrotnie można się spotkać z ościeżnicą metalową lub drewnianą, jednak największą popularnością cieszy się ościeżnica wykonana z MDF. Jest to ogólnie dostępny materiał, który zdobywa coraz większą popularność że względu na dużą trwałość i atrakcyjną cenę.

Wybór ościeżnicy jest też poniekąd podyktowany przez wybór skrzydła drzwiowego. Jeśli zależy nam na nowoczesnej formie drzwi, często decydujemy się na skrzydło bezprzylgowe. Do takich drzwi pasują tylko ościeżnice zaprojektowane do drzwi bezprzylgowych. W tym przypadku mamy do czynienia z nowoczesną konstrukcją, gdzie zawiasy nie są widoczne, a estetycznie skrywają się wewnątrz całej konstrukcji. W przypadku skrzydła przylgowego zawiasy będą widoczne. Standardowe zawiasy mają srebrny kolor – przy projektowaniu wnętrza należy więc rozważyć wszelkie za i przeciw, bo zawiasy mogą nie korespondować z kolorem klamek. Czarne klamki i srebrne zawiasy mogą prezentować się niespójnie, a uzyskanie pasującej całości może wiązać się z koniecznością dokupienia nakładek lub zakupienia niestandardowych zawiasów. Wszelkie niestandardowe opcje i bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne podnoszą końcową cenę produktu

Ościeżnica regulowana

Przy wyborze drzwi wraz z ościeżnicą trzeba zastanowić się nad montażem. Ościeżnica regulowana jest prostsza w montażu, więc poradzi sobie z nią majsterkowicz. Ościeżnica stała wbrew pozorom jest wymagająca pod tym względem. Ościeżnica drzwi najlepiej gdy jest montowana przez doświadczony zespół, pozwoli to zaoszczędzić czas. Nie będzie też dodatkowych niespodzianek.

Warto znać konstrukcję drzwi i wiedzieć, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać Drzwi Element wraz z dopasowanymi ościeżnicami to elegancki element wyposażenia wnętrza na lata. Trwałe materiały, praktyczne rozwiązanie i wychodzenie na przeciw potrzebom Klientów to ważne dla nas aspekty. W razie problemów czy wątpliwości doradzamy i dostarczamy wszelkie niezbędne informacje asortymentowe. Pełna specyfikacja techniczna pozwala na świadomy wybór. Drzwi to niezwykle ważny element mieszkania czy domu, który będzie nam towarzyszył przez kilka, kilkanaście, a może i kilkadziesiąt lat!