Systemy przesuwne do drzwi

.

System przesuwny
Standard

System przesuwny
Wewnetrzny

System przesuwny
Loft

Drzwi przesuwne – praktyczne, uniwersalne, designerskie

Systemy przesuwne są doskonałą alternatywą dla drzwi klasycznych. We wnętrzach potrafią stworzyć nietuzinkowy klimat. Są efektowne, wielofunkcyjne i niezwykle uniwersalne – można znaleźć dla nich mnóstwo estetycznych i praktycznych zastosowań. Na ten rodzaj drzwi bez wątpienia warto zwrócić uwagę.

Zalety systemów przesuwnych

To idealne rozwiązanie do pomieszczeń w domach i mieszkaniach, gdzie trudno jest wygospodarować odpowiednio dużą przestrzeń na klasycznie otwierane drzwi. Ale systemy przesuwne sprawdzają się równie dobrze w każdym innym pomieszczeniu. Tego rodzaju konstrukcja ma wiele zalet:
• pozwala oszczędzić sporo przestrzeni, dzięki czemu aranżacja wnętrza jest łatwiejsza,
• może stać się dodatkowym, ważnym elementem dekoracyjnym,
• jej forma jest uniwersalna – bardzo dobrze sprawdzi się w domu czy mieszkaniu prywatnym, w każdym pomieszczeniu, włączając w to łazienkę, a także w biurze czy przestrzeni użytku publicznego,
• można jej użyć do zabudowy wnęk, wykończenia szafy, garderoby
• można tworzyć z niej „ruchome” ściany, łatwo wydzielać przestrzenie, nie tracąc cennego miejsca,
• ogranicza hałas wynikający z trzaskania drzwiami; ogranicza ryzyko uszkodzenia drzwi (np. szyby) podczas przeciągów.

Rodzaje systemów przesuwnych

Ze względu na sposób i miejsce montażu drzwi przesuwnych, oferujemy dwa rozwiązania:
• systemy przesuwne naścienne zewnętrzne i
• systemy przesuwne wewnętrzne. W systemie przesuwnym naściennym zewnętrznym drzwi przesuwają się wzdłuż ściany. Natomiast w przypadku systemu przesuwnego wewnętrznego, drzwi przesuwają się wewnątrz zamontowanej w ścianie kasety.

Systemy przesuwne naścienne zewnętrzne

Zamontowanie tego systemu nie wymaga ingerencji w konstrukcję ściany i w nadproża. To duża zaleta tego rozwiązania – system przesuwny naścienny może być zamontowany w dowolnym momencie, bez konieczności przeprowadzania większych prac budowlanych. Drzwi przesuwają się po prowadnicy aluminiowej. System pozwala na zastosowanie drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych z możliwością synchronicznego otwierania. W tej opcji proponujemy dwie linie drzwi, różniące się przede wszystkim stylistyką, sposobem mocowania i okuciami:
• systemy przesuwne Standard – estetycznie nawiązujące do klasycznego designu; maskowanie szyny jezdnej jest spójne z kolorystką drzwi; uchwyty mocujące drzwi nie są widoczne;
• systemy przesuwne Loft – charakteryzuje je nowoczesny, minimalistyczny design; doskonale sprawdzą się także we wnętrzach rustykalnych; szyna jezdna i uchwyty utrzymane są w eleganckiej, ciemnej kolorystyce; uchwyty są widoczne na powierzchni drzwi i stanowią dodatkowy element dekoracyjny.

Systemy przesuwne wewnętrzne

System przesuwny wewnętrzny montowany jest w kasecie wewnątrz ściany. Przeznaczony jest do zabudowania płytą kartonowo-gipsową. Z tych względów, jego montaż warto zaplanować jeszcze na etapie budowy bądź remontu.
System przesuwny wewnętrzny może być wyposażony w jedno skrzydło drzwi (system pojedynczy) lub w dwa skrzydła drzwi (system podwójny) z opcją otwierania synchronicznego.