Schemat budowy drzwi wewnętrznych

Budowa i wykończenie drzwi

Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów każdego mieszkania – zarówno ze względów estetycznych, jak i tych praktycznych. Dlatego też poprzedzająca sprzedaż drzwi budowa musi być wykonana jak najdokładniej, tak aby nie tylko dobrze się one prezentowały, ale również były w stanie służyć właścicielowi bez zarzutu przez całe lata. Nasza kadra pracowników doskonale o tym wie, co przekłada się na doskonałą jakość drzwi z naszej oferty. Nie mamy przed naszymi klientami tajemnic, dlatego poniżej chcemy dokładnie opisać jak powstają produkowane przez nas drzwi ramiakowe.

Drzwi ramiakowe

Całość zaczynamy od wyrobienia wysokojakościowych poprzeczek, które pozwalają nam na stabilną budowę szkieletu drzwi. Mogą one mieć 22 lub 35 milimetrów, w zależności od potrzeb klienta. Odpowiednie rozmieszczenie poprzeczek przekłada się zarówno na wygląd, jak i wytrzymałość wybudowanych drzwi na końcu całego procesu.

PRZEKRÓJ DRZWI

Oczywiście na poprzeczkach zawsze znajduje się najwyższej jakości szkło, a w naszym przypadku jest to nowoczesne szkło hartowane. Tak wytrzymały materiał trudno jest zbić nawet celowo, dlatego nieszczęśliwe wypadki w domu na pewno nie uszkodzą oszklenia drzwiowego. Z kolei połączenie mlecznego koloru z przezroczystością szkła sprawia, że mimo braku wglądu do zamkniętego pokoju drzwi będą zapewniały mu dobry dopływ światła. Niezależnie od tego jaki będzie przekrój drzwi, szkło hartowane stosowane przez nas przy produkcji drzwi ramiakowych z pewnością będzie się doskonale prezentować.

DRZWI BUDOWA

Jeśli już o wyglądzie mowa, nasza firma może wykonać drzwi wewnętrzne z całej gamy najróżniejszych kolorów drewna. Mamy całą „paletę” naturalnych odcieni drzewa, ale wiele osób z pewnością ucieszy też obecność białych i czarnych drzwi w ofercie. Dostępne są też drzwi w wersji retro, celowo postarzane. Taki zabieg pozwala bardzo łatwo dopasować je do wielu klimatycznych miejsc, na przykład salonu wyłożonego płytkami z poremontowej cegły. Zachęcamy do rozważenia wszystkich możliwych kolorów przed zamówieniem drzwi z naszego zakładu.
Nie można też zapomnieć, że nawet najlepsze materiały nie będą przekładały się na dobrą jakość drzwi, jeżeli nie będą dobrze zmontowane. Dlatego też budując drzwi ramiakowe stosujemy solidne montowanie szkła na wpust, a całość wykańczamy niezwykle trwałym łączeniem kołkowym. Nasi pracownicy mają ogromne doświadczenie w wykonywaniu tych zabiegów, przez co jesteśmy w stanie zagwarantować klientom najwyższą jakość oszklenia i łączeń w drzwiach wewnętrznych.
Wiemy też, że żadne drzwi nie spełnią swojej roli bez dobrze zamontowanych zawiasów. Nasza firma montuje przy produkcji aż trzy zawiasy dwuczopowe, których zadaniem jest zapewnienie płynnego i lekkiego otwierania drzwi po zamontowaniu w progu. Dzięki możliwości regulacji zawiasy mogą być użyte praktycznie wszędzie, bez konieczności wymiany w razie nietypowych warunków. Oczywiście nie mogłyby one spełniać swojej roli gdyby nie masywny ramak o grubości 38 lub 40 milimetrów. Wykonujemy go z klejonego drewna lub materiału MDF, w zależności od rodzaju produkowanych drzwi.