OŚCIEŻNICE STAŁE

KLASYCZNE

Ościeżnice stałe do drzwi wewnętrznych

To rodzaj ościeżnic o ustalonych z góry wymiarach, w kilku wariantach, które odpowiadają konkretnym wymiarom otworu przeznaczonego na drzwi. Znajdują zastosowanie jako rama do drzwi jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych we wszystkich ustandaryzowanych szerokościach dostępnych na rynku (60, 70, 80 i 90 cm).

Ościeżnice wzmocnione

Proponujemy dwa rodzaje ościeżnic stałych – OB i wzmacniane. Oba wykonane są z wysokiej klasy MDF, wyposażone w uszczelkę przylgową. Wersja OB („soft” OBS) przeznaczona jest do drzwi wewnętrznych, pokojowych, łazienkowych. Wykańczamy ją folią finisz, PVC lub CPL. Z kolei ościeżnice stałe wzmacniane zalecane są do montażu drzwi ciężkich – głównie wejściowych. Dodatkowe wzmocnienie, które stanowi rdzeń ze sklejki drewnianej, zapewnia im wysoką stabilność i umożliwia łatwy montaż w murze. Wykańczamy je folią PVC i CPL. Wyposażenie dodatkowe obu wariantów stanowią opaski maskujące i ćwierćwałki maskujące.

Ościeżnice stałe do drzwi wewnętrznych można stosować do drzwi jedno i dwuskrzydłowych we wszystkich szerokościach wyprodukowanych według obowiązujących norm. Standardowa ościeżnica jest wyposażona w dwa lub trzy zawiasy dwupunktowe, uszczelkę i zaczep zamka.

Montaż ościeżnic

Ościeżnice montuje się na gotowych podłogach. Ościeżnicy nie można wmurować. Niedozwolone jest również oklejanie ościeżnic taśmami.

Ościeżnica stała
Ościeżnica stała wzmocniona
Zabudowa ościeżnicy metalowej