SYSTEM PRZESUWNY WEWNĘTRZNY

PRAKTYCZNY | NIEWIDOCZNY

SYSTEM „WEWĘTRZNY” DO DRZWI PRZESUWNYCH

Skrzydło drzwi w tym systemie przesuwa się wewnątrz ściany. 
Ten system jest dedykowany dla pomieszczeń, w których zastosowano zabudowę z karton-gipsu. W pozycji otwartej skrzydło drzwi pozostaje ukryte w ścianie.

W skład systemu przesuwnego wewnętrznego wchodzą, kaseta aluminiowa z zamocowaną prowadnicą górną, prowadnik dolny, baza ościeżnicy belka górna do zabudowy kasety, elementy montażowe- uchwyty.

W wersji ze skrzydłami podwójnymi mamy możliwość zastosowania mechanizmu synchronicznego otwierania.

ZOBACZ ROWNIEŻ

Mały metraż mieszkania, a w szczególności poszczególnych pokojów, wymaga zastosowania specjalnych systemów dla drzwi wewnętrznych.
Ma to na celu zachowanie pełnej prywatności dla osoby przebywającej w pomieszczeniu, jak również zaoszczędzenie cennej przestrzeni, którą typowe skrzydła drzwiowe mogłyby zajmować. Dlatego też,
zainstalowanie wewnętrznych drzwi przesuwnych nie wpłynie na wielkość powierzchni, a jednocześnie skutecznie odgrodzi każdy pokój.

Drzwi wewnętrzne system przesuwny

Tego typu drzwi działają na zasadzie przesuwania skrzydła po prowadnicach, zamontowanych w górnej i dolnej ich części. Można wybrać szyny wpuszczone w podłoże lub umieszczone na widoku – obydwa rozwiązania zapewniają pełną prywatność. W pozycji „otwarte” drzwi przesuwne ustawiają się równolegle do ściany, natomiast w pozycji „zamknięte” zasłaniają przestrzeń pomiędzy futrynami.

System przesuwny wewnętrzny

Ciekawym rozwiązaniem jest ukrycie drzwi pomiędzy dwoma ściankami, tak, by stworzyć wrażenie otwartych przestrzeni, nieograniczonych dodatkowymi elementami. System przesuwny wewnętrzny doskonale sprawdza się w pomieszczeniach zbudowanych z dwóch warstw ścianek kartonowo-gipsowych, między którymi można skutecznie ukryć skrzydło drzwiowe. System można zastosować w odniesieniu do jednego skrzydła lub dwóch, co wymaga zamontowania dodatkowego mechanizmu do synchronicznego otwierania.

W bogatej ofercie sklepu znajdują się różne rozmiary drzwi przesuwnych, zarówno pojedynczych, jak i podwójnych.