OŚCIEŻNICE REGULOWANE

ZAKRES REGULACJI AŻ DO 50 CM

OŚCIEŻNICE REGULOWANE

Co to są ościeżnice drzwiowe

Ościeżnice stanowią ramową podstawę konstrukcyjną dla skrzydeł drzwi. Od rodzaju wybranej ościeżnicy zależy nie tylko funkcjonalność całej konstrukcji drzwiowej, ale również jej finalna estetyka. Nie mniej ważne są także kwestie związane z montażem ościeżnicy – wybór takich rozwiązań, które pozwolą na ich optymalne dostosowanie do potrzeb i efektywny montaż.

Trzy podstawowe rodzaje ościeżnic, które dostępne są w naszej ofercie, to: ościeżnice regulowane, ościeżnice stałe i systemy zabudowy ościeżnic metalowych. Jesteśmy przekonani, że będą doskonałą bazą konstrukcyjną dla wybranych przez Państwa drzwi. Oto ich podstawowa charakterystyka, która pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

Ościeżnice regulowane

Jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się szczególnie w takich pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia ze ścianami o niestandardowej grubości. Jak sama nazwa wskazuje, ościeżnice regulowane pozwalają na dopasowanie ościeżnicy szerokością do zastanej ściany. W ofercie ościeżnic regulowanych mamy ościeżnice przylgowe, bezprzylgowe i tunelowe dla drzwi jedno i dwuskrzydłowych o standardowych szerokościach 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Na indywidualne zamówienie wykonujemy także ościeżnice regulowane w zakresie powyżej 500 mm.

 

Ościeżnice przeznaczone są do samodzielnego montażu – produkujemy i dostarczamy je jako zestaw elementów. W jego skład wchodzą:

 

  • docięta baza pionowa ościeżnicy z otworami pod zawiasy i zamontowaną blachą zaczepową pod zamek,
  • docięta belka górna,
  • zestaw okuć do montażu.
Ościeżnica regulowana do drzwi przylgowych
Ościeżnica regulowana do drzwi bezprzylgowych
Zabudowa ościeżnicy metalowej